STACJA METEOROLOGICZNO-SYGNALIZACYJNA

 

10-09-2014
W dniach 10-13.09.2014 W związku z remontem drogi w Starych Olszynach będzie utrudniony dojazd do naszej firmy. W razie problemów z dojazdem prosimy o kontakt 502 680 449 lub 508079264
26-08-2014
POWSCHODOWE ODCHWASZCZANIE RZEPAKU

Jeżeli z racji niewystarczającego uwilgotnienia gleby nie zdecydowano się na doglebowe odchwaszczanie rzepaku, można skuteczną walką z chwastami podjąć po jego wschodach. Wybór preparatów nalistnych jest dość szeroki.

Metazachlor jest substancją o szerokim spektrum działania, która w niektórych preparatach i w określonych warunkach może być stosowana rownież doglebowo. Powschodowo może zostać użyty np. Metazanex 500SC.


Metazanex 500 SC 1-1,25 l/ha + Navigator 360 SL 0,3 l/ha
zastosowanie w fazie od 3-4 liści rzepaku ozimego

Kolejną substancją używaną powszechnie w odchwaszczaniu rzepaku jest chlopyralid. Substancja ta jest polecana szczególnie w przypadku zwalczania chabrów, rumianów oraz ostrożnia polnego. Sam chlopyralid zawierają środki Cliophar 300SL, Lontrel 300 SL. By zwiększyć zakres zwalczanych chwastów (dodatkowe zwalczenie przytuli czepnej) zaleca się dodanie środka Galera 334 SL. Te środki można łączyć z preparatem Metazanex 500 SC.

W późniejszych etapach rozwoju rzepaku można zastosować np. Kerb 50 WP, który można łączyć z środkiem Lontrel 300 SL.

więcej informacji na http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/odchwaszczanie-rzepaku-cz-2-powschodowe,52623,1.html
25-08-2014
TRWAJĄ SIEWY RZEPAKU OZIMEGO

Nadeszły optymalne terminy siewu rzepaku, nic więc dziwnego, że na polach pojawia się coraz więcej siewników rzepaczanych

więcej na http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/trwaja-siewy-rzepaku-ozimego,52601.html
25-08-2014
KONIECZNE ZWALCZANIE CHWOŚCIKA NA PLANTACJACH BURAKÓW CUKROWYCH

Większość plantatorów buraków cukrowych jest po pierwszym zabiegu ochrony roślin wykonanym przeciwko chwościkowi. Sygnalizacje cukrownicze alarmują o potrzebie wykonania lustracji swoich plantacji, gdyż lokalnie chwościk przekroczył już drugi próg ekonomicznej szkodliwości.

więcej na http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/coraz-wiecej-chwoscika-konieczne-zabiegi-ochronne,52594.html
25-08-2014
W NASZEJ OFERCIE ZNAJDUJE SIE JUŻ MATERIAŁ SIEWNY ZBÓŻ

DOSTĘPNE SA ODMIANY:

PSZENICY OZIMEJ:
*AKTEUR
*ARKADIA
*ASKAKON
*ASTORIA
*BAMBERKA
*BOGATKA
*FORKIDA
*JANTARKA
*JULIUS
*KWS MAGIC
*KWS OZON
*LEGENDA
*MARKIZA
*MEWA
*MULAN
*MUSZELKA
*NATULA
*PANNONIKUS
*SMUGA
*SAILOR
*TONACJA

PSZENŻYTA OZIMEGO:
*ALEKTO
*ALGOSO
*BALTIKO
*BOROWIK
*BORWO
*CYRKON
*FREDRO
*GRENADO
*LEONTINO
*MIKADO
*TOMKO
*TWINGO
*WIARUS

ŻYTA OZIMEGO:
*DAŃKOWSKIE AMBER
*DAŃKOWSKIE DIAMENT
*DAŃKOWSKIE RUBIN

NASIONA SĄ W BARDZO ATRAKCYJNYCH CENACH, WIĘC SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAKUPU !!!
25-08-2014
OSOBY ZAINTERESOWANE ODDANIEM GLEBY W CELU ZBADANIA JEJ NA ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW PROSZONE SĄ O PRZYWIEZIENIE JEJ DO STARYCH OLSZYN 9, MAKSYMALNIE DO ŚRODY, ZE WZGLĘDU NA URLOP OSOBY WYKONUJĄCEJ BADANIA.

KOSZT ANALIZY GLEBY NA ZAWARTOŚĆ NPK 40 ZŁ ZA PRÓBĘ + 10 ZŁ KOSZT DOWOZU.
21-08-2014
Odchwaszczanie rzepaku cz.1 Przedsiewne i bezpośrednio po siewie (do 3 dni)

O tym, że rzepak należy odchwaszczać jesienią nie trzeba rolników przekonywać. Jedynie co może sprawiać trudności to wybór odpowiedniej metody oraz preparatu do jesiennej eliminacji chwastów.

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/odchwaszczanie-rzepaku-cz-1-przedsiewne-i-bezposrednio-po-siewie-do-3-dni,52490.html
21-08-2014
Kryzys na polskim rynku owoców i warzyw nie do udowodnienia?


W połowie lipca Polska złożyła wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie rekompensat w związku z kryzysem cenowym na rynku owoców miękkich. Potem sytuację skomplikowało jeszcze rosyjskie embargo na owoce i warzywa. Są zapowiedzi pomocy dla producentów dotkniętych embargiem, a jaki jest stan rozmów w sprawie rekompensat dla producentów owoców miękkich? Wniosek złożono 15 lipca, kiedy będzie odpowiedź?

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/kryzys-na-polskim-rynku-owocow-i-warzyw-nie-do-udowodnienia,52555.html
21-08-2014
Będą nowe przepisy dotyczące kontrolowania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad zmianą przepisów i rozszerzeniem wymagań dotyczących kontrolowaniu urządzeń przeznaczonych do stosowania środków ochrony roślin. Od 1 stycznia 2015 r. obowiązkowe badania będą musiały między innymi przejść zaprawiarki nasion, opryskiwacze szklarniowe oraz pozostały niestandardowy sprzęt służący do stosowania środków ochrony roślin.

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/beda-nowe-przepisy-dotyczace-kontrolowania-sprzetu-do-stosowania-srodkow-ochrony-roslin,52530.html