STACJA METEOROLOGICZNO-SYGNALIZACYJNA

 

31-07-2014
KOMUNIKAT SADOWNICZY http://www.e-sadownictwo.pl/porady/komunikaty-sadownicze/3138-komunikat-sadowniczy-sks-xxi-2014-07-31
30-07-2014
OGŁOSZENIE

DO SPRZEDANIA SADZONKI BROKUŁA ODMIANY PARTHENON I MONACO, OK 50 TYS. SZTUK.

TELEFON DO PANA JACKA 600-978590
30-07-2014
BĘDZIE POMOC DLA PRODUCENTÓW CZARNEJ PORZECZKI?

Minister rolnictwa wystąpił do KE o pomoc dla producentów czarnej porzeczki, polegającą na „ograniczeniu podaży czarnych porzeczek znacząco przewyższającej popyt ze strony zakładów przetwórczych lub na redukcji potencjału produkcyjnego z rekompensatą utraconych dochodów”.

więcej na http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/bedzie-pomoc-dla-producentow-czarnej-porzeczki,51990.html30-07-2014
USZKODZENIA LIŚCI BURAKA CUKROWEGO

Intensywne słońce w miesiącu lipcu połączone z wysokimi temperaturami na wielu plantacjach buraków spowodowały uszkodzenia liści buraków.

więcej na http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/okopowe/uszkodzone-liscie-buraka-cukrowego,52105.html

lista środków zarejestrowanych w ochronie buraka przed chwościkiem : http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(action)/search
30-07-2014
NOWE ZAGROŻENIE MARCHWI – SZKODNIK MINUJĄCY LIŚCIE

Gatunki motyli należące do rodziny Epermeniidae są stwierdzane w Polsce na różnych roślinach selerowatych. Dotychczas ich obecność wiązana była jednak jedynie z dziko rosnącymi – podagrycznikiem pospolitym, barszczem zwyczajnym, trybulą leśną. W ubiegłym roku jeden z gatunków – Epermenia chaerophyllella – wystąpił w dużym nasileniu na uprawie marchwi w Belgii.

więcej na http://www.ogrodinfo.pl/ochrona-roslin/srodki-ochrony-roslin-z-rejestracja-do-szkolek
30-07-2014
ZALECENIA DLA PRODUCENTÓW I EKSPORTERÓW JABŁEK DO FEDERACJI ROSYJSKIEJ

Federacja Rosyjska jest głównym zagranicznym odbiorcą polskich jabłek. Jednak co pewien czas zdarzają się przypadki kwestionowania partii polskich owoców ze względu na niespełnienie norm dotyczących pozostałości środków ochrony roślin. Istnieje bowiem zasada, że produkt niespełniający wymagań kraju, do którego jest eksportowany, nie może trafić na rynek tego kraju. Zastrzeżenia do naszych jabłek wynikają także z faktu, że Rosja tylko część swoich norm odnośnie pozostałości środków ochrony zharmonizowała z normami ogólnoświatowymi, natomiast dla niektórych środków są one znacznie ostrzejsze niż normy, np. Unii Europejskiej.

więcej na http://www.ogrodinfo.pl/ochrona-roslin/zalecenia-dla-producentow-i-eksporterow-jablek-do-federacji-rosyjskiej
30-07-2014
PRODUKCJA CYDRU SZANSĄ NA ZAGOSPODAROWANIE NADWYŻEK JABŁEK?

Polska jest największym eksporterem jabłek na świecie, jednak potencjał polskich jabłek nie jest w pełni wykorzystywany - uważają producenci i przetwórcy tych owoców. Alternatywną możliwością zagospodarowania nadwyżek jest produkcja cydru.

więcej na http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/drzewa-owocowe/produkcja-cydru-szansa-na-zagospodarowanie-nadwyzek-jablek
30-07-2014
ROSJA: WKRÓTCE MOŻLIWY ZAKAZ IMPORTU OWOCÓW Z UE, W TYM Z POLSKI

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może w ciągu tygodnia-dwóch wprowadzić zakaz lub ograniczenie importu owoców z niektórych państw UE, w tym z Polski - poinformowała agencja ITAR-TASS.

więcej na http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/rynki-i-prawo/rosja-wkrotce-mozliwy-zakaz-importu-owocow-z-ue-w-tym-z-polski
30-07-2014
ROSJA ROZWAŻA MOŻLIWOŚĆ ZAKAZU IMPORTU KAPUSTY Z POLSKI

Rosyjska służba nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego Rossielchoznadzor bada możliwość zakazu importu kapusty z Polski - poinformowała we wtorek agencja ITAR-TASS, powołując się na rzeczniczkę służby Julię Trofimową.

więcej na http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/warzywa-polowe/rosja-rozwaza-mozliwosc-zakazu-importu-kapusty-z-polski